OSB 3 priekšrocības

OSB 3 priekšrocības

21 June 2021


Orientētu-kokskaidu plāksnes (OSB) – universāls materiāls, ko vienlīdz veiksmīgi var pielietot kā iekšdarbos, tā arī ārdarbos. Galvenās priekšrocības ir:

  • Augsta izturība un drošība.
  • Nelielais svars.
  • Pievilcīgs ārējais izskats.
  • Tehnoloģiskums.
  • Izturība pret bioloģisko koroziju.
  • Pieejamā cena.

OSB 3 sastāv no vairākiem presētas un salīmētas koksnes šķeldas slāņiem. Standarta risinājums būs plāksne no trīs slāņiem, kuras iekšējais slānis ir izvietots perpendikulāri ārējo slāņu virzienam. Ar to tiek sasniegta augsta materiāla izturība. Konstrukcijām, kuras tiek pakļautas nopietnai mehāniskai iedarbībai (grīdas, nesošās sienas), tiek rekomendēts izmantot plāksnes, sastāvošas no četriem un vairāk slāņiem. Attiecīgi, jo vairāk slāņu un jo biezāks materiāls – jo tas ir izturīgāks.

OSB 3 plāksnēm ir neliels svars, kas padara darbus ar tām vienkāršākus: pacelt OSB plāksnes vajadzīgajā augstumā, bez speciālām ierīcēm, nebūs grūti.

Izgatavotām no dabīgām koksnes skaidām OSB 3 plāksnēm ir raksturīga virsmas faktūra. Lai mitrumizturīgs finieris būtu vēl izturīgāks, to apstrādā ar atbilstošiem laku/krāsu sastāviem..

Darbs ar OSB 3 plāksnēm neradīs grūtības. Tās var zāģēt, slīpēt, urbt, līmēt. Lieliskais tehnoloģiskums būtiski paātrina dažādu būvniecības konstrukciju izveidi no šī materiāla.

Pateicoties tam, ka orientētās-kokskaidu plāksnes tiek izgatavotas izmantojot formaldehīdu un citus toksiskos sveķus, tās neietekmē nedz grauzēji, nedz koksni bojājošie kukaiņi, arī pelējums un sēnīte neparādās uz tiem. Šo īpašību otra puse ir tāda, ka OSB nav ieteicams izmantot dzīvojamās telpās.

Zemā OSB cena tāpat pozitīvi ietekmē šāda materiāla popularitāti. Materiālu izmanto dažādas sarežģītības būvniecības problēmu risināšanai. Ar orientēto-kokskaidu plākšņu palīdzību tiek apšūtas māju sienas, uzstādītas sienas un pārsegumi, ieklātas grīdas un jumtu pamatnes.

Kompānija “Ergoss” piedāvā iegādāties OSB 3 plākšņu būvmateriālus uz visizdevīgākajiem nosacījumiem. Mēs garantējam mūsu produkcijas augsto kvalitāti un pasūtījuma ātru piegādi. Mūsu speciālisti sniegs maksimālu informāciju par Jūs interesējošām pozīcijām un palīdzēs izvēlēties preci, kura būs pilnīgi atbilstoša Jūsu prasībām.