Praktiski padomi saistībā ar osb plākšņu izmantošanu

Praktiski padomi saistībā ar osb plākšņu izmantošanu

22 March 2023


OSB plāksnes – tas ir celtniecības materiāls, plāksnes, kuras sastāv no vairākiem ēvelētas koksnes slāņiem. Pateicoties tam, plāksnēm ir augsta mehāniskā izturība, tās ir viegli apstrādājamas, rada lielisku skaņas izolāciju un tām ir daudz citu noderīgu īpašību. Šajā rakstā mēs izstāstīsim, kā pareizi izmantot OSB plāksnes būvniecības vai remonta darbu veikšanas laikā.

Aklimatizācija

Materiālam ir "jāpierod" pie temperatūras apstākļiem un mitruma telpā, kurā tas tiks izvietots. Pretējā gadījumā pēc uzstādīšanas tas var sākt deformēties vai bojāties. Lai OSB plāksnes aklimatizētos, ienesiet tās būvlaukumā/telpā un atstājiet tās tur vismaz uz 48 stundām.

Svarīgi ir būvmateriālus uzglabāt tā, lai mitruma nokļūšanas risks uz tiem būtu minimāls. Ja plāksnes tiek montētas uz ārsienām, tad ieteicams tās pārklāt ar hermētisku polietilēna plēvi.

Piemērotu plākšņu izvēle

Pastāv 4 OSB veidi, kas piemēroti lietošanai dažādos apstākļos:

  • OSB-1. Uzstādīšanai ēku iekšienē telpās ar zemu mitruma līmeni pie nelielas slodzes;
  • OSB-2. Piemērotas tikai telpām ar zemu mitruma līmeni, bet var izturēt vidēju slodzi;
  • OSB-3. Spēj izturēt slodzi, kā arī augsta mitruma apstākļus;
  • OSB-4. Piemērotas telpām ar augstu mitruma līmeni, spēj izturēt paaugstinātu slodzi.

OSB izolācija

OSB plāksnēm bez papildus materiāliem ir slikta mitrumnoturība, kā arī slikta noturība ekstremālās temperatūras, tāpēc tām ir nepieciešama hidroizolācija un siltumizolācija. Vislabāk aizsardzībai no aukstuma ir piemērota minerālvate, kas atrodas ēkas ārpusē.

Hidroizolācija rodas, pielīmējot īpašu šuvju lenti, kas veido OSB plāksnes. Plāksnes un pamatu savienojums arī tiek izolēts. Šim nolūkam ir piemērots bitumena sastāvs.

Stiprināšana, krāsošana un apdare

Laku un krāsu materiāli OSB plāksnēm neatšķiras no līdzekļiem, kurus izmanto citu koksnes izstrādājumu apstrādei. Lai plāksnes savienotu savā starpā un nostiprinātu tās pie virsmas, piemērotas būs skavas, skrūves, naglas un pašvītņotājskrūves. Ja plāksne tiek uzlikta uz grīdas, tad starp to un sienu jāatstāj apmēram 10-15 mm atstarpe. Tā tiek aizpakota ar izolācijas materiālu.

OSB apstrādei tiek izmantoti tikai elektriskie instrumenti. Šajā gadījumā plāksnei jābūt cieši nostiprinātai, bet instrumenta darba ātrumam - vidējam.