Pareiza OSB ieklāšana uz grīdas

Pareiza OSB ieklāšana uz grīdas

18 January 2022


OSB ir koksnes būvmateriāls, kuru izmanto jauno grīdas segumu izveidei. Visbiežāk no tā izgatavo apdares slāni, uz kura vēlāk montē parketu, flīzes vai paneļus. OSB 3 atšķiras ar augsto izturīgumu un ilgtspējīgumu. Segums kalpo ilgi, nezaudējot savas tehniskās īpašības. Tas ir izturīgs pret salu un slikti vada siltumu, tādēļ bieži vien tiek pielietots telpu siltumizolācijai. Grīda no šāda materiāla sanāk izturīga, ilgtspējīga un nodrošina istabai aizsardzību no zemām temperatūrām Svarīgi ir pareizi ieklāt OSB. Tikai šādā gadījumā pamata grīda būs līdzena un skaista.

Lokšņu montāža uz grīdas

OSB plātnes ir pietiekami vienkāršas montāžā un nav prasīgas apkopē. Tādēļ ar tām tiks galā pat neprofesionāls. Galvenais ir pirms montāžas sagatavot līdzenu un tīru virsmu. Tad apdares slānis sanāks izturīgs un drošs.

Būvmateriāls ir montējams vienā no trijām metodēm atkarībā no virsmas, uz kuras OSB tiek uzklāts:

  • Uz veciem koka dēļiem;
  • Uz betona un cementa izlīdzinošas virsmas;
  • Izmantojot koka paliktņu latojumu.

OSB montāža uz koka virsmas

Šāds variants ļauj ietaupīt un uzstādīt OSB plātnes uz veciem koka dēļiem. Iesākumam būtu jāseko, lai tie būtu droši nostiprināti, izlīdzināti un nesabojāti ar sēnīti vai pelējumu.

Pēc tā, kad uz grīdas tiks uzstādītas OSB loksnes, jūs iegūsiet līdzenu bezšuvju virsmu, uz kuras var montēt nākamo grīdas kārtu. Pirms darbu sākuma dēļus ir jāattīra un jāuzklāj virsū tvaika aizsardzības membrānas. Tādējādi, jūs izvairīsities no lieka mitruma kondensēšanas. Stipriniet OSB uz dēļiem ar koka pašvītņojošo skrūvju palīdzību. Šuves aizpildiet ar speciālām celtniecības pūtām.

OSB montāža uz betona virsmas

Šādi darbi parasti tiek veikti daudzstāvu mājās. Tur grīdas pamati neuzkrāj lieko mitrumu. Tādēļ OSB ilgi nezaudē savas īpašības, paliekot izturīgs un drošs segums. Šādu lokšņu montāža ļauj papildus nostiprināt betona pamatus, kā arī iegūt ideāli līdzeno grīdu.

Pirms darbu sākuma betona virsmu ir jāattīra un jānogruntē. OSB plātnes nostiprina uz virsmas ar speciālās līmes palīdzību, kuras bāze ir kaučuks. Nepieciešamības gadījumā tās papildus ir nostiprināmas ar betona dībeļu palīdzību. Visus savienojumus un tukšumus nepieciešams aizpildīt ar pūtām vai špakteli.