Padomi finiera zāģēšanai bez iešķēlumiem

Padomi finiera zāģēšanai bez iešķēlumiem

22 February 2021


Griešanas līnijas nelīdzenumi rodas koksnes materiālu neviendabīguma dēļ. Iešķēlumi būs vienmēr, tāpēc galvenais uzdevums – samazināt tos līdz mikroskopiskiem izmēriem. Šajā gadījumā visas raupjās virsmas varēs noslīpēt ar smilšpapīru.

Instrumenti un palīgmateriāli

Pastāv divi, darba ar finieri, pamata varianti: svārstveida zāģi un ripzāģi (t.i. finierzāģi un leņķzāģi). Pirmie ir aprīkoti ar zāģasmeņiem, otrie – ar diskiem. Ripzāģi griež materiālu ar ļoti lielu ātrumu un ar tiem var strādāt dažādos leņķos, attiecībā pret materiālu. Taču viņi griež tikai vienā virzienā. Elektriskie finierzāģi ļauj veikt taisnus un figūrveida griezumus, taču tikai 90° leņķī.

Zāģēšana ir nepieciešama ar pēc iespējas mazāka izmēra zāģa zobiem. Izvērsuma lielumam (intervālam starp zobiem) jābūt tāpat minimālam. Šajā gadījumā jāņem vērā, ka būs grūtāk strādāt ar biezu loksni vai dēli. Svarīgs ir arī leņķis, kurā asmens pieskaras finiera virsmai: jo tuvāk 90°, jo tīrāks būs griezums.

Līmlente

Būs nepieciešama marles vai armēta līmlente. Otrais variants ir blīvāks, tātad labāk aizsargās no skaidu izraušanas. Optimāls lentas platums – 30-40 mm. Līmlenti uzlīmē gar griezuma trajektoriju, turklāt, lai abās pusēs no šīs līnijas tiktu pārklāti 15-20 mm. Tā jāuzlīmē līdzeni, izvairoties no kroku veidošanās. Kad līmlente ir pielīmēta, atliek tikai cieši to piespiest pie materiāla virsmas.

Griezums iznāks ja ne ideāls, tad vismaz akurāts. Piemērotu līmlenti var viegli atrast saimniecības preču veikalos, to var viegli uzlikt un noņemt. Tomēr ir jāizvairās no līmlentēm, kuras atstāj grūti notīramas pēdas. Svarīga ir līmes noturība – jo tā ir stiprāka, jo lielāka iespēja, noņemot līmlenti, noplēst sīkas materiāla šķiedras.

Finiera atgriezumi

Apstrādājamam finierim, no augšas vai apakšas (skatoties, kurp vērsti zāģa zobi – uz augšu vai apakšu) mēs novietojam nevajadzīgu materiāla gabalu. Var izmantot, piemēram, nevajadzīgus finiera atgriezumus. Visu to saspiežam ar saspiedējstangām, tādējādi izslēdzot atstarpi griezuma vietā. Tā iznāks vistīrākais griezums, taču šī metode ir diezgan dārga un neērta, salīdzinot ar līmlenti.

Kompānija Ergoss sniedz iespēju izmantot finiera zāģēšanas pakalpojumus. Finiera, kokšķiedras plātnes, skaidu plātnes vai MDF zāģēšana pēc jebkuriem izmēriem un pieņemamām finiera cenām.