OSB plātņu nestandarta pielietošana interjerā

OSB plātņu nestandarta pielietošana interjerā

8 July 2022


OSB plātnes – tas ir viegls, vienkāršs apstrādē, izturīgs ekoloģisks materiāls, uz kuru ir iespējams uzklāt pārklājumu. Salīmētās galdniecības ražošanas koksnes atkritumi izveido skaistu musturu. Kombinācijā ar praktiskumu tas padara OSB plātnes par pieprasīto materiālu, veicot dažādas nozīmes telpu apdari, izgatavojot atsevišķus interjera, kā arī ikdienas lietošanas priekšmetus.

Mēbeles no OSB

No šī materiāla ir iespējams izgatavot izturīgu žurnālu galdiņu, lietošanā ērtas stalažas ar tādu vai citādu izmēru dažādu līmeņu plauktiem vai taupošas vietu piekarināmos skapīšus. Iespēja piešķirt materiālam tādu vai citu formu, pārklāt virsmas ar laku vai krāsu, izlikt zīmējumu, veikt apdari ļauj izstrādājumiem iederēties dažādos interjeros. Turklāt no OSB izgatavotie izstrādājumi ir izturīgi un ilgtspējīgi lietošanā, droši mehāniskās noslodzes un triecienu gadījumā. Nesatur kaitīgas un cilvēkam un apkārtējai videi bīstamas vielas.

Starpsienas un sienu, mēbeļu priekšmetu apdare

Izmantojot OSB plātnes , ir iespējams izveidot drošu istabu starpsienu, veikt telpas zonēšanu (iekārtojot atsevišķu kabinetu, piemēram). Iespēja izgriezt no materiāla figūras:

  • padara izstrādājumu dekoratīvu;
  • piešķir plātnei individualitāti;
  • nodrošina māksliniecisko noformējumu.

Plātni ir iespējams nokrāsot nepieciešamajā ar istabas iekšējo noformējumu saderīgajā krāsā, uzlikt zīmējumu un pat uzlīmēt tapetes (starpsiena pēc ārējā izskata neatšķirsies no sienas).

Ar šo materiālu apstrādātās sienas iegūst labākas siltuma un skaņas izolējošas īpašības, dabīgas koksnes izskatu. Ar OSB plātnes pielietošanu izgatavotie mēbeļu priekšmeti kļūst masīvāki, izturīgāki un vieglāki. Dabiska krāsa nodrošina tiem saderību ar koka mēbelēm.

Grīdas, griestu apdare, lukturu un pat zīmējumu izveide

OSB 3 attiecīgas apstrādes gadījumā ir iespējams pielietot drošu, izturīgu grīdas segumu izgatavošanā. Griešanas vieglums padara iespējamu skaistu grīdu izgatavošanu. Tiek pielietotas arī piekarināmo griestu, lukturu izveidei, zīmējumu radīšanai no apgrieztajām un nokrāsotajām plātnes daļām.

Turklāt zemas OSB cenas padara iespējamu materiāla ekonomiju, nezaudējot topošā izstrādājuma kvalitāti.