28 February 2023
OSB – tas ir būvniecībā pieprasīts materiāls, kurš tiek plaši izmantots dažādu konstrukciju veidošanā. To izmanto arī sienu apšūšanai. Vienlaikus veicot OSB plākšņu uzstādīšanu uz šīm ēkām, jārēķinās ar lietām, kas saistītas ar materiāla īpašībām un nepieciešamību, piemēram, stiprināt sienas siltumizolāciju, skaņas izolāciju, kā arī ar citiem raksturlielumiem.
Lai piestiprinātu OSB pie sienas, tiek izmantots latojums. Tas ir īpašs karkass, kurš tiek veidots no skārda profila vai koka stieņiem. Tam var būt taisna vai slīpa forma. Vienlaikus plāksnes var piestiprināt arī bez karkasa, ja māja ir būvēta, pielietojot karkasa tehnoloģiju.
Apšūšana nepieciešama, lai:
Nav būtisku atšķirību starp montāžu uz koka karkasa vai metāla profila. Vienlaikus, veidojot to no koka stieņiem, nepieciešams izmantot sausu un ēvelētu materiālu, kura biezums ir 4-5 cm. Tas ļaus izvairīties no deformēšanās tā izžūšanas rezultātā.
OSB montāžai tiek izmantotas īpašas metāla plāksnes, kuras sauc par pakariem. Pirms to nostiprināšanas uz sienas tiek uzzīmētas vertikālas svītras (marķējums). Attālumam starp tām jābūt divreiz mazākam par plāksnes platumu. Tādējādi plāksnes tiks savienotas viena ar otru tieši stieņa vidū. Tas ļauj novietot OSB tieši vidū visā plāksnes garumā. Pēc marķēšanas tiek nostiprināti pakari ar 30-40 cm attālumu.
Tālāk tiek veikta latojuma montāža. Sienu apšūšanai tiek izmantotas 9-12 mm biezas plāksnes. Ja ir plānots sienai pa virsu veikt fasādes apdari, tad loksnēm jābūt mitrumizturīgām. OSB plāksnes pie koka stieņiem tiek piestiprinātas ar naglām, kuru garumam jābūt 2,5 reizes lielākam par plāksnes biezumu. Uzstādot tās uz dzelzs karkasa, tiek izmantotas pašvītņojošas skrūves. To garumam jābūt 10-15 mm garākam par OSB plāksnes biezumu. Plākšņu ieklāšana tiek veikta apšuvuma savienojuma vietā. Šajā stāvoklī tās ir uzstādītas, izmantojot kādu no pieejamajiem stiprinājuma veidiem.