OSB plāksnes: pielietojums dažāda veida būvniecībā

OSB plāksnes: pielietojums dažāda veida būvniecībā

2 May 2024


OSB - tas ir populārs būvmateriāls, kuru izmanto dažādās būvniecības jomās. Šīs plāksnes ražo, presējot koka skaidas un daļiņas, pievienojot sintētiskos sveķus. Tās bieži izmanto celtniecībā, lai apšūtu ēku karkasus, jo tās ir lētas, vieglas un izturīgas. Zemāk pievienojam dažus Latvijas finiera izmantošanas piemērus:

  1. Karkasa māju būvniecība. OSB plāksnes izmanto ārsienu, jumtu un grīdu apšūšanai karkasa mājās. Tās ir ļoti stipras, kā arī izturīgas pret mitrumu un pelējumu.
  2. Ēku siltināšana. OSB plāksnes var izmantot kā siltināšanas materiālu, ieklājot tās starp sienām un iekšējās apdares materiāliem. Tās palīdz samazināt siltuma zudumus un uzlabo ēkas energoefektivitāti.
  3. Mēbeļu ražošana. Produkti tiek izmantoti mēbeļu, piemēram, plauktu, skapju un galdu izgatavošanai. Tām ir pievilcīgs izskats un laba izturība.
  4. Pagaidu būvju celtniecība: OSB plātnes var izmantot pagaidu būvju, piemēram, lauku māju, lapeņu vai rotaļu laukumu celtniecībai. Tās ir vieglas un izturīgas, tāpēc tās ir lieliski piemērotas šādiem nolūkiem.

OSB plāksnes priekšrocības

OSB plāksnēm ir vairākas priekšrocības:

  1. Liela izturība. Plāksnes tiek izgatavotas, saspiežot un salīmējot garas koksnes skaidas zem augsta spiediena, kā rezultātā tās kļūst ļoti izturīgas.
  2. Videi draudzīgs materiāls: OSB plākšņu ražošanā tiek izmantots masīvkoks, kas padara tās videi draudzīgākas salīdzinājumā ar citiem materiāliem.
  3. Pieejamība: OSB plāksnes ir pieejamas par zemu cenu, tāpēc tās ir lieliski piemērotas izmantošanai būvniecībā.
  4. Mitrumizturība: neskatoties uz to, ka OSB plāksnes nav mitrumizturīgas, tām tomēr ir zināma noturība pret ūdeni, tāpēc tās var uzskatīt par samērā izturīgām.
  5. Viegli apstrādājamas: Pateicoties savai konstrukcijai un izturībai, materiāls ir viegli apstrādājams, kā arī to var izmantot dažādos apstākļos.
  6. Plašs pielietojuma spektrs. Produktus var izmantot celtniecībā, mēbeļu ražošanā, iepakošanas un citās nozarēs.

Kopumā ņemot, OSB plāksnes tiek plaši izmantotas būvniecībā, pateicoties to stiprībai, mitrumizturībai un salīdzinoši zemajām cenām. Šos produktus vislabāk iegādāties no uzticamiem piegādātājiem ar labu reputāciju.