OSB plāksnes: īpatnības un parametri

OSB plāksnes: īpatnības un parametri

22 December 2020


Īpašu popularitāti pēdējos gados ir ieguvušas OSB plāksnes. Šis materiāla tips par 90% sastāv no kokskaidām, kā arī no līmes (10%). Ekspluatācijas universālums un tehniskās īpašības padara šo materiālu neparasti populāru visdažādākajās rūpniecības jomās.

OSB plākšņu strukturālās īpatnības

Pēc dažiem parametriem šis materiāls izturības ziņā pārspēj pat masīvkoku. To raksturo izgatavošanas tehnoloģija. Ražošanai izmanto skaidas, kuru biezums ir no 0.6mm un garums no 50 līdz 150mm. Kā izejviela tiek izmantotas skujkoku sugas – priede, egle, kā arī lapu koki – papele un apse. Sagatavei ir 3 slāņi:

  • Gareniskās skaidas.
  • Līmējošais sastāvs.
  • Ārējās skaidas.

OSB plāksnes tiek salīmētas zem augsta spiediena. Kā līmējošo sastāvu izmanto borskābi vai sintētisko vasku. Ārējam slānim tāpat izmanto karbamīd- vai melamīnformaldehīda savienojumus, iekšējam – urīnvielas formaldehīda sveķus.

Mūsdienīgās tehnoloģijas ļauj izgatavot pilnīgi drošus OSB. Šādu konstrukciju salīmēšana notiek ar poliuretāna sveķiem, kuru sastāvā absolūti nav formaldehīda.

OSB plākšņu veidi

Konstrukciju klasifikācija notiek pēc 2 parametriem.

Pēc apdares metodes izšķir:

  1. Ar frēzētiem galiem (divpusējus).
  2. Ar taisnām malām.
  3. Ar četrpusējiem galiem.

Pec īpašībām iedala:

  1. Pirmā grupa – sausām telpām, mēbeļu izgatavošanai.
  2. Otrā grupa – nesošajām konstrukcijām sausās telpās.
  3. Trešā grupa – nesošajām konstrukcijām iekštelpās vai ārpusē.
  4. Ceturtā grupa – ekspluatācijai paaugstināta mitruma apstākļos.

Turklāt, visas plāksnes iedalās slīpētajās un neslīpētajās.

OSB priekšrocības saimniecībā

Šāds materiāla tips atbilst starptautiskajam higiēnas parametram - E1. Viegli apstrādājams, urbjams un zāģējams. Ekspluatējot, šīs konstrukcijas parāda teicamas siltum- un skaņas izolācijas īpašības, spēj izturēt temperatūras svārstības no – 40C līdz +50C, ka arī nepūst un uz tām neveidojas sēnīte.

Kur nopirkt OSB: cena, piegādes īpatnības Latvijā

Ja Jūs gribat iegādāties mūsdienīgu un izturīgu materiālu celtniecības darbiem vai mēbeļu ražošanai, SIA “Ergoss” katalogā noteikti atradīsiet kvalitatīvu produkciju Jūsu vajadzībām. Visas plāksnes – ekoloģiski tīrs materiāls, atbilstošs starptautiskajiem kvalitātes standartiem. Jūs varat tūlīt pat iegādāties universālās plāksnes vai izmantot konsultatīvo palīdzību objektīva pasūtījuma sastādīšanai.