OSB plāksnes grīdai: izvēles kritēriji, zāģēšana, piegāde

OSB plāksnes grīdai: izvēles kritēriji, zāģēšana, piegāde

21 May 2021


Grīdas ieklāšana jaunā mājā vai vecā klājuma nomaiņa – svarīgs moments, no kura ir atkarīga siltumizolācija, vizuālā pievilcība, telpu izmantošanas komforts. Būvnieki izmanto istabu grīdām dažādus materiālus, tai skaitā arī OSB plāksnes. Lai klājiens kalpotu ilgu laiku, jāizvēlās pareizā klase un jāievēro montāžas tehnoloģijas. Mūsu kompānija specializējas plākšņu sagatavošanā atbilstoši tipveida un individuālajiem izmēriem, mūsu darbinieki palīdzēs izvēlēties, orientējoties pēc telpu nozīmes un Jūsu vēlmēm.

Kas jāņem vērā izvēloties

OSB plāksnes tiek ražotas dažādā biezumā, atkarībā no skaidu frakcijas un koksnes šķeldas apjoma. Slāņus kārto pārmīšus (gar plāksni un perpendikulāri). Tehnoloģija nodrošina paaugstinātu materiāla izturību, palielina pretestību pret lūzumiem, garantē gabarītu stabilitāti. Minimālais slāņu skaits – 3 slāņi. OSB plāksnes ir izturīgākas pret mitrumu un drošāk notur stiprinājumus, nekā skaidu plātnes un ir piemērotas grīdas ieklāšanai.

Izvēloties jāņem vērā vairāki momenti:

    1. Mitrumizturība. Grīdas montāžā ir atļauts izmantot plāksnes ne zemākas par 3.klasi, kuras ir piemērotas ārējiem un iekšējiem darbiem.
    2. Biezums. Šis parametrs ir izšķirošais ieklājot grīdu. Jo biezāka OSB plāksne, jo lielāka ir lieces izturība. Rekomendējamais izmērs – 10 mm, ja tiek plānota smagu mēbeļu un priekšmetu uzstādīšana, ieteicams šo rādītāju palielināt līdz 14-16 mm.
    3. Ražotājs. OSB ražotnes ir Ķīnā, Eiropā un nesen tika atklātas arī Krievijā. Ķīnas produkcija ir ražota no formaldehīda līpošajiem sveķiem. Tie ir toksiski un nav piemēroti dzīvojamo telpu ierīkošanai (tikai saimniecības ēkām, garāžām).

OSB plākšņu zāģēšana un piegāde

Pareizais nosaukums ir OSP (orientēti skaidu paneļi). Parasti lieto saīsinājumu OSB – no izteiciena angļu valodā: “oriented strand board”. Tā kā šis apzīmējums ir iesakņojies būvnieku, pārdevēju un patērētāju vidū, tas netiek uzskatīts par nepareizu.

Kompānijā Ergoss profesionāli galdnieki un namdari izgatavo taisnas un figūrveida OSB sagataves. Mitrumizturīgs saplāksnis tiek apstrādāts ar automatizētu un mehānisku zāģēšanu. Procedūra tiek veikta ar augstas precizitātes griešanas iekārtām, tiek praktizēta taisnas un izliektas griešanas tehnika. Sarežģīto detaļu finiša apstrāde tiek veikta ar rokām.

OSB cena griešanai ir noskaidrojama pie konsultācijas centra operatora. Viņš Jums arī izskaidros sadarbības noteikumus. Piegādi mēs izpildīsim savlaicīgi, uz jebkuru vietu valstī, garantējot savu saistību izpildi par visiem 100%.