OSB ekoloģiskā stabilitāte

OSB ekoloģiskā stabilitāte

16 October 2023


OSB – orientētās skaidu plātnes, kas būvmateriālu tirgū tiek uzskatītas par lielisku alternatīvu saplāksnim.

OSB satur vairāk nekā 90% dabisku koksni kombinācijā ar ūdensnoturīgu līmes sastāvu: tieši šī sastāvdaļa izraisa šaubas par materiāla ekoloģiskumu, kā arī drošību cilvēkiem un apkārtējai videi.

Kvalitatīvu OSB plātņu īpašības

Uzņēmums SIA "Ergoss", kurš darbojas tirgū jau kopš 1997. gada, piedāvā klientiem plašu būvmateriālu klāstu, tostarp, OSB plātnes. Par garantiju tam, ka materiāls atbilst kvalitātes un drošības standartiem, kalpo sadarbība ar uzticamiem ražotājiem.

Tomēr tirgū ir arī tādi, kas cenšas ietaupīt uz izejvielu un ražošanas rēķina, izlaižot lētus viltojumus.

Izvēloties plātnes remontam vai mēbeļu ražošanai, jāpievērš uzmanību sekojošiem kritērijiem:

  • Atbilstība standartu prasībām. Īpaša loma ir atvēlēta formaldehīda emisijas klasei, kas atspoguļo kaitīgo izmešu daudzumu apkārtējā vidē.
  • Atbilstības sertifikāts, kurā norādīts formaldehīda daudzums un to līmenis.
  • Ražošanas uzņēmuma reputācija tirgū. Lai nekļūtu par uzņēmuma klientu, kurš nerūpējas par pircēju drošību, ieteicams uzticēties tikai pārbaudītiem ražotājiem.

Galvenā pazīme tam, ka OSB plātnei ir zema kvalitāte, ir nepatīkams formalīna aromāts.

Aizsardzība no toksīniem

Neatkarīgi no tā, kāda ekoloģiskā klase ir piešķirta izvēlētajai OSB plātnei, bīstamo vielu izdalīšanos nevar apturēt. Lai samazinātu šādu materiālu iespējamo kaitējumu, koksni ieteicams izmantot tikai ēku ārējai apdarei. Ja plātnes tiek izmantotas iekštelpu remonta darbiem, tad Jums vajadzētu atteikties no to uzstādīšanas dzīvojamās telpās.

Drošs veids, kā pasargāt sevi no toksīnu iedarbības - uzstādīt pareizu pieplūdes un izplūdes ventilācijas sistēmu, kā arī regulāri veikt vēdināšanu.

Sadarbība ar uzņēmumu SIA "Ergoss" – tā ir lieliska iespēja ar izdevīgiem nosacījumiem iegādāties kvalitatīvus celtniecības un apdares materiālus. Atbilstību starptautiskajiem standartiem apliecina ne tikai dokumenti, bet arī daudzas pozitīvas klientu atsauksmes.