OSB 3 iekšējai apdarei

OSB 3 iekšējai apdarei

8 December 2021


Ierīkojot pārsegumus, veicot ārējo vai iekšējo sienu apšuvumu vai grīdas ierīkošanu, ir izdevīgi izmantot OSB  plātnes ar uzlabotiem mitrumizturības raksturlielumiem, jeb OSB 3. Orientēto skaidu materiālam piemīt augsta nesoša spēja un ekoloģiskais drošums.

Ieteicams izmantošanai kā stiegrojošs elements, veicot jumtu segumu, sienu, grīdu montāžu. Piemērots mēbeļu fasāžu apšūšanai, SIP paneļu izgatavošanai. Ražo mitrumizturīgu finieri ar slīpēto priekšējo virsmu un neslīpēto, ar gludām vai sarievotām malām.

OSB 3 struktūra un īpašības

OSB  plātnes ir spējīgas ilgu laiku bez savu tehnisko kvalitāšu pasliktināšanas tikt ekspluatētas ievērojamā mitruma apstākļos. Mirumizturīgumu materiālam piešķir līme, kura sastiprina kopā skaidru slāņus. To biezums var svarstīties no 0.50 līdz 1.50 mm.

OSB 3 sastāvā tiek izmantotas dabīgas koksnes skaidas ar atšķirīgu ģeometriju un gabarītiem (garums no 1 līdz 20 cm, platums no 1 līdz 50 mm). Lai paaugstinātu mitrumizturīgā finiera izturību un tas stingrumu, slāņu ieklāšanas virziens tiek mainīts. Pamīšus pielieto garenisku un transversālu ieklāšanu.

OSB 3 iekšējai apdarei

OSB 3 iekšējai apdarei

Materiāla fiziski tehniskās īpatnības:

  • lieliska noturēšanas spēja (stiprinājumi tiek noturēti par 25% labāk, nekā KSP);
  • minimāls tukšumu daudzums (atslāņojumu nav);
  • būvmateriāla blīvums 650 kg/m3;
  • augsta izturība (2.5 reizes izturīgāks, nekā tā paša biezuma KSP);
  • augsts tehnoloģiskums (OSB  plātnes sazāģēšanas un pakalpojumu un piegādi var pasūtīt Ergoss);
  • izturība pret sēnīšu, pelējuma un puvuma veidošanos.

Mitrumizturīgo OSB 3 izgatavošanā izmanto skuju koku šķirņu (visbiežāk priedes) skaidas. Pielietojamais līmes sastāvs pēc polimerizācijas ne tikai nodrošina drošu slāņu sastiprināšanos, bet arī augstu izturību pret mitrumu, ūdeni.

OSB 3 izmēri un svars

Vienotais izmēru standarts mitrumizturīgajām plātnēm nepastāv. Bet vairākums ražotāju izgatavo materiālu platumā no 59 cm līdz 125 cm, garumā 244 un 250 cm attiecīgi. Izstrādājumu biezums — no 6 mm līdz 25 mm (solis ir 2 vai 3 mm).

Par vispieprasītākajiem ir uzskatāmi materiāli biezumā no 8 līdz 16 mm. OSB loksnes svars un cena ir atkarīga no tās fiziskiem parametriem. Masa svārstās robežās no 12.5 kg līdz 43 kg. Taču cenu var ietekmēt izturības klase, emisijas, malu un priekšējās virsmas apstrādes veids.

Strādāt ar šādu gabarītu būvmateriāliem ir ārkārtīgi neērti. Mūsu kompānija «Ergoss» Latvijā piedāvā sagatavju sazāģēšanas un piegādes pakalpojumus. Vērsieties pēc konsultācijas pie mūsu eksperta, ja jums ir nepieciešams sazāģēt mitrumizturīgo plātni ar augsto precizitāti.