OSB-3 ārējiem darbiem

OSB-3 ārējiem darbiem

12 November 2021


OSB plātnes ir mūsdienīgs būvniecības materiāls, kurš tiek izmantots ēku apdarei. Finieris tiek ražots no dabīgajām izejvielām un ir raksturojams ar augstu izturību. Ražotājs izgatavo vairāku veidu plātnes: iekšējai un ārējai apdarei. Fasāžu apšuvumam un iekšējās konstrukcijas montāžai pielieto OSB 3. Orientētās skaidru plātnes var tikt pielietotas arī kā nesoši, stiegrojoši būvniecības elementi. Tās izmanto starpsienu, jumta seguma un grīdu izgatavošanai. Šis materiāls pakļaujas krāsošanai, pateicoties kam ar tā palīdzību var izstrādāt oriģinālos dizaina risinājumus. Mūsu kompānija Еrgoss piedāvā plašu OSB sortimentu un pakalpojumus plātnes sazāģēšanā.

Mitrumizturīga saplākšņa ražošana

Celtniecības mitrumizturīgas OSB plātnes tiek ražotas vairāku sasmalcināto koksnes atkritumu slāņu salikšanas ceļā. Tie tiek savienoti savā starpā:

  • ar borskābi;
  • ar sintētisko vasku;
  • ar sveķiem.

Ūdensizturīgam finierim piemīt izturība, augstāka par cietajām koksnes šķirnēm raksturīgo. Stingra materiāla struktūra saglabājas pateicoties vaska un sveķu esamībai tā sastāvā.

Plātnes saglabā nesošas īpatnības pat pie izmirkšanas. Materiāla izmēri mainās tikai par 10%, diennakti atrodoties mitrumā. Augsta OSB cietība tiek sasniegta, izvietojot skaidas dažādos virzienos vertikālajā un horizontālajā stāvoklī. OSB 3 ārējiem darbiem ir viegli montējamas, tādēļ neprasa smagas spectehnikas pielietošanu.

Finiera malas mēdz būt ar gludu vai arī sarievoto struktūru. Kad tiek nostiprinātas OSB ar gludiem galiem, tiek atstāta sprauga – 3-5 mm. Ekspluatācijas periodā materiāla īpatnības nedaudz izmainās temperatūras režīmu un mitruma līmeņa svārstību iedarbībā. Šādas plātnes ieteicams fiksēt ar kokskrūvju palīdzību ar 350-400 mm soli.

OSB plātnes ar sarievotām malām tiek pielietotas fināla montāžai un turpmākai krāsošanai. Saduras starp tām ir akurātas un nepamanāmas. Šādu materiālu izmanto arī peldošā pārklājuma izveidei virs betona.