Latvijas finieris: īpašības un pielietojuma joma

Latvijas finieris: īpašības un pielietojuma joma

2 July 2024


Latvijas finieris tiek ražots Latvijā vai arī tiek ražots atbilstoši vietējiem kvalitātes standartiem. Tas ir iecienīts būvmateriāls, kas tiek izgatavots no plāniem koka finiera slāņiem, kas savā starpā savienoti zem spiediena un augstas temperatūras apstākļos. Produkti ir maksimāli kvalitatīvi un izturīgi, pateicoties kvalitatīvu koksnes sugu izmantošanai un rūpīgi pārdomātam ražošanas procesam. Finieri plaši izmanto būvniecībā, mēbeļu ražošanā, iepakojuma materiālu ražošanā un citās nozarēs. Produktam ir pieejamas vairākas kvalitātes klases un dažāds biezums, kas ļauj izvēlēties vispiemērotāko variantu atkarībā no konkrētā projekta prasībām.

Ļoti pieprasītas ir taisnstūra loksnes - tas ir visizplatītākais finiera veids. Finiera loksnēm parasti ir taisnstūrveida forma un dažādi standarta izmēri. Šim materiālam ir pieejami dažādi biezumi, parasti no 3 mm līdz 25 mm vai pat vairāk. Biezums tiek izvēlēts atkarībā no konkrētā projekta vajadzībām un prasībām attiecībā uz izturību un stabilitāti.

Mitrumizturīgā finiera priekšrocības

Mitrumizturīgs finieris - tas ir īpašs finiera veids, kuram ir papildus mitrumizturības īpašības, tāpēc to var izmantot paaugstināta mitruma apstākļos. Zemāk minēsim dažas šī materiāla priekšrocības:

  1. Spēja saglabāt izturību un stabilitāti pat tad, ja tas nonāk saskarsmē ar mitrumu. Tas padara produktu par ideālu izvēli lietošanai mitrā vidē, piemēram, vannas istabā, virtuvē vai brīvā dabā.
  2. Pateicoties mitrumu atgrūdošajām spējām, šāds finieris ir izturīgs pret pūšanu un pelējumu, tāpēc šis materiāls ir piemērots lietošanai mitros apstākļos.
  3. Šis materiāls ir izturīgs un stabils, tāpēc tas ir piemērots konstrukcijām, kas tiek pakļautas mitruma ietekmei.
  4. Šim materiālam ir plaša pielietojuma joma – mēbeļu ražošana, iepakojuma materiālu ražošana un citas jomas, kur nepieciešams materiāls ar augstu aizsardzības līmeni pret mitrumu.
  5. Finieris labi padodas apstrādei, tāpēc ar to ir viegli strādāt, kā arī ar to var viegli manipulēt būvniecībā un ražošanā.

Kopumā ņemot, laminēts finieris ir drošs un ilgmūžīgs materiāls, kas nodrošina aizsardzību pret mitruma ietekmi, tāpēc tas ir piemērots izmantošanai tādās vietās, kur nepieciešama mitrumizturība.