Latvijas fineris: īpašības un pielietojums

Latvijas fineris: īpašības un pielietojums

3 April 2024


Latvijas finieris – tās ir līmētas plāna saplākšņa kārtas. To izmanto celtniecībā un remonta darbu veikšanā, lai izveidotu izturīgas un stabilas virsmas, piemēram, sienas, grīdas un mēbeles. Līmēto saplāksni var izgatavot no dažādām koksnes sugām, kā arī tam ir dažādi izmēri un biezums atkarībā no konkrētā pielietojuma veida.

Saplākšņa ražošanas process sākas ar piemērotas koksnes sugas izvēli un tā sazāģēšanu plānās loksnēs. Pēc tam šīs loksnes dosies cauri īpašām darbmašīnām, kur tām tiks uzklāta līme. Pēc līmes uzklāšanas saplākšņa loksnes tiek sakrāmētas grēdās un ar preses palīdzību tiek pakļautas augstam spiedienam un temperatūrai. Tas ļauj līmei iekļūt dziļāk koksnes porās un nodrošināt spēcīgāku saķeri starp visiem slāņiem. Pēc presēšanas procesa materiāls tiek rūpīgi apstrādāts, tostarp, tiek veikta slīpēšana, malu apgriešana un kvalitātes pārbaude. Pēc tam gatavā produkcija tiek sakrauta grēdās un aizvesta uz noliktavu tālākai nosūtīšanai vai izmantošanai mēbeļu ražošanā, celtniecībā un citās jomās.

Pielietojuma joma

Latvijas finierim ir plaša pielietojuma joma:

Būvniecībā: izmanto, lai izveidotu betonēšanas veidņus, grīdas seguma ieklāšanai, veidņu izgatavošanai, sienu un citu konstrukciju apšūšanai.

Mēbeļu ražošanai: mēbeļu, kastu, galdu, krēslu un citu detaļu ražošanai.

Transportlīdzekļu ražošanai: saplāksni izmanto automobiļu, dzelzceļa un gaisa transporta līdzekļu ražošanā, lai izgatavotu virsbūves, apdari, salona daļas un bagāžniekus.

Iepakojuma ražošanai: koka kastu, palešu, iepakojuma materiālu izgatavošanai.

Dekoratīviem un apdares darbiem: dekora elementu, paneļu, logu un durvju konstrukciju izgatavošanai.

Konstrukcijas upju un jūras kuģiem: saplāksnis tiek izmantots buferu malu, starpsienu, koka klāju un citu kuģu daļu ražošanai.

Rotaļlietu un rokdarbu izgatavošanai: izmanto rotaļlietu, rāmju, leļļu māju un amatniecības izstrādājumu izgatavošanai.

Vēl saplāksni var izmantot remonta darbu, bērnu rotaļu laukumu, dažāda veida laivu izgatavošanai un daudzās citās jomās.