Kur un kā izmantot OSB 3

Kur un kā izmantot OSB 3

7 June 2024


OSB 3 - tas ir lokšņu būvmateriāls, kuru izmanto daudzās būvniecības, renovācijas un remonta veikšanas jomās. To izmanto pārsegumu izveidei, sienu apšūšanai, mēbeļu izgatavošanai, karkasa māju celtniecībai utt. Tās ir lieliski piemērotas tiem darbiem, kur nepieciešams izturīgs un drošs materiāls. OSB 3 ir paaugstināta mitruma izturība, tāpēc tās ir īpaši piemērotas izmantošanai augsta mitruma apstākļos, piemēram, vannu un saunu būvniecībā.

OSB plāksnes - priekšrocības

  1. Izturība un stabilitāte: OSB plāksnēm ir augsta izturība, kā arī tās spēj izturēt lielas slodzes. Lai uzlabotu OSB mitrumizturību, šo plākšņu virsma parasti tiek pārklāta ar īpašiem aizsargpārklājumiem.
  2. Vieglākas un lētākas: OSB ir vieglākas un lētākas, nekā daudzi citi būvmateriāli, tāpēc šīs plāksnes ir populāra izvēle dažādiem projektiem. Tās maksā lētāk nekā citi būvmateriāli, jo to ražošanā tiek izmantoti koksnes atlikumi, tāpēc tas ir ekonomiskāks materiāls. Vēl šīm plāksnēm ir zināmas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem materiāliem, piemēram, neliels svars.
  3. Mitrumizturība: materiālam ir laba mitruma izturība, tāpēc šīs plāksnes var izmantot dažādos klimatiskos apstākļos. Materiālam ir īpašs pārklājums, kas novērš mitruma uzsūkšanos un aizsargā materiālu no pūšanas un bojājumiem, nonākot saskarē ar ūdeni.
  4. Viegli apstrādājamas: šīs plāksnes var viegli sagriezt un apstrādāt, tāpēc tās var samērā vienkārši uzstādīt un pielietot dažādās konstrukcijās.
  5. Videi draudzīgs materiāls: produkti ir izgatavoti no zāģu skaidām un kokapstrādes atlikumiem, tāpēc tas ir videi draudzīgs materiāls.

Tomēr jāņem vērā to, ka OSB plāksnēm ir arī savi trūkumi, piemēram, ierobežota izturība pret ūdens un ultravioleto staru iedarbību, tāpēc, izvēloties tās konkrētam projektam, jāņem vērā visas šo plākšņu īpašības. Izvēloties, pievērsiet uzmanību izturības klasei. Tā var būt no 1 līdz 4, jo augstāka klase, jo labāka materiāla izturība un mitruma izturība. Izvēlieties klasi atkarībā no uzdevuma: sienām, pārsegumiem vai apšuvumam.

Papildus informāciju par šo tēmu Jūs atradīsiet, sekojot saitei šeit.