Ko labāk izvēlēties karkasa konstrukcijām – finieri vai OSB

Ko labāk izvēlēties karkasa konstrukcijām – finieri vai OSB

3 October 2022


OSB plātnes un finieris ārējā izskata ziņā ir ļoti līdzīgi, kā arī tiem ir līdzīga izmantošanas joma. Tomēr tiem ir atšķirīgas tehniskās un ekspluatācijas īpašības, kuras jāņem vērā, veicot šo materiālu iegādi. Abos gadījumos ražošanas izejviela ir koksne, taču šiem materiāliem būtiski atšķiras ražošanas tehnoloģija. Finieris - tas ir daudzslāņu materiāls, kuru veido no kopā salīmētām finiera loksnēm. Šo lokšņu izgatavošanai tiek izmantotas gan skujkoku, gan lapu koku sugas. Finiera slāņi tiek izkārtoti tā, lai šķiedras būtu izvietotas dažādos virzienos. Pateicoties tam, gatavās loksnes ir pietiekami izturīgas.

OSB plātnes tiek izgatavotas tieši tāpat, bet finiera lokšņu vietā tiek izmantotas koka skaidas. Tām ir dažādi izmēri. Šādas skaidas tiek presētas augstā temperatūrā, izmantojot īpašu aparātu. Tā tiek iegūtas OSB plātnes, kuras var izturēt lielas slodzes.

OSB izmantošanas priekšrocības:

  • Pateicoties ražošanas īpatnībām, var ražot plašāku preču klāstu;
  • Produkta struktūra ir viendabīga, tai nav nekādu nepilnību, proti, nav nekādu tukšumu un izciļņu;
  • Tam ir lielāka griezuma vietas izturība nekā saplāksnim, kas netiek zaudēta, palielinoties mitrumam;
  • OSB svars ir mazāks, nekā finierim, salīdzinot vienāda biezuma materiālus;
  • Materiāls ir izturīgs pret sēnītēm un pelējumu.

OSB un finieris – tie ir lieliski materiāli, kas ir piemēroti izmantošanai karkasa konstrukcijās. OSB tiek izmantots ēku sienu apšūšanai no ārpuses, bet iekštelpās parasti izmanto finieri.

Ko piedāvā SIA "Ergoss"

Mēs specializējamies kokapstrādes un koksnes izejvielu apstrādes jomā. Mēs nodrošinām saviem klientiem augstas kvalitātes izejvielu piegādi. Mēs esam izveidojuši lielu klientu datu bāzi, kuri regulāri pie mums pasūta preces. Mēs piedāvājam klientiem plašu kokapstrādes materiālu klāstu, kas lieliski piemēroti visdažādākajiem apdares darbiem un mēbeļu izgatavošanai. Mēs piegādājam laminētu un mitrumizturīgu finieri, kokšķiedru plāksnes, DSP un citus materiālus. Pateicoties pastāvīgajai pieprasītākās produkcijas pieejamībai noliktavā, mēs varam ātri organizēt sūtījumus.