Kas ir līmēts finieris?

Kas ir līmēts finieris?

23 February 2024


Līmēts mitrumizturīgs finieris – tas ir materiāls, kuru veido vairāki plāna finiera slāņi, kas salīmēti kopā ar īpaši šim nolūkam piemērotu līmi. Šāda veida finieris ir mitrumizturīgs un piemērots mitriem apstākļiem, tāpēc tas ir lieliski piemērots lietošanai ārpus telpām, kā arī telpās ar augstu mitruma līmeni. To izmanto ēku konstrukcijās, kur mitrums var radīt problēmas.

Mitrumizturīgajam finierim piemīt virkne pozitīvas īpašības:

  1. Mitrumizturība - pateicoties īpašai apstrādei ar līmes sastāvu, materiāls ir mitrumizturīgs. Tieši tāpēc tas ir lielisks variants, kurš piemērots lietošanai paaugstināta mitruma apstākļos.
  2. Finiera slāņi tiek salīmēti kopā zem augsta spiediena, kas piešķir šim materiālam augstu izturību un stabilitāti.
  3. Pateicoties īpašajai apstrādei, finieris netiek pakļauts pūšanai un sēnīšu veidošanās procesam.
  4. Mitrumizturīgajam finierim ir ļoti plašs pielietojums, piemēram, celtniecībā, mēbeļu ražošanā, iepakojuma materiālu ražošanā un citu darbu veikšanai.
  5. Ērta apstrāde: līmētais mitrumizturīgais finieris viegli pakļaujas apstrādei, tostarp, griešanai, urbšanai, slīpēšanai un citiem mehāniskās apstrādes veidiem.

Pateicoties šīm priekšrocībām, finieris tiek izmantots būvniecībā un citās nozarēs.

Kādas mēbeles tiek izgatavotas no mitrumizturīgā finiera

Mitrumizturīgais finieris tiek izmantots sekojošu mēbeļu ražošanai:

  1. Virtuves skapīši un citi virtuves elementi: Mitrumizturīgais finieris lieliski piemērots virtuves elementu izgatavošanai, jo tas aizsargā mēbeles no tvaiku ietekmes ēdiena gatavošanas un trauku mazgāšanas laikā.
  2. Vannas istabas mēbeles. Izlietnes skapīši, vannas istabas piederumu uzglabāšanai paredzētie skapīši, plaukti un spoguļi tiek izgatavoti no mitrumizturīga finiera, lai tie varētu bez problēmām izturēt paaugstinātu mitrumu un saskarsmi ar ūdeni.
  3. Mēbeles mājas birojiem. Galdi, dokumentu skapji, grāmatu plaukti un citas mājas biroja mēbeles tiek izgatavotas no finiera. Priekšmeti ir ilgmūžīgi un mitrumizturīgi.
  4. Bērnu mēbeles. Bērni istabām paredzētās gultas, skapji, galdi un krēsli tiek izgatavoti no mitrumizturīga materiāla.

Tas ir tikai neliels iespējamo mēbeļu variantu saraksts, kas tiek izgatavotas no augstas kvalitātes finiera. No šī materiāla var izgatavot gandrīz jebkuras mēbeles, kuras tiek pakļautas mitruma ietekmei.

Vēlaties iegādāties Latvijas finieri? Sazinieties ar Ergoss uzņēmumu. Plašāka informācija pieejama šeit.