Kādu svarīgu lietu jāņem vērā, strādājot ar OSB?

Kādu svarīgu lietu jāņem vērā, strādājot ar OSB?

8 December 2022


SIA "Ergoss" Latvijā pārdodamo plātņu cena ir ļoti zema. Vienlaikus tiek piedāvāti griešanas un piegādes pakalpojumi. Sagataves no OSB plāksnēm precīzi atbildīs pasūtījumā norādītajai ģeometrijai. Piegāde tiek veikta ātri un precīzi norunātajā laikā.

Kāpēc daudzi izvēlas tieši šo būvmateriālu?

OSB plāksnes ir kārtains materiāls. Tām katrs skaidu slānis ir orientēts pretējā virzienā. Tas nodrošina materiālam lielāku izturību. Līmēšanai izmantojot īpašu sveķu sastāvu, plāksnēm tiek nodrošināta izturība pret mitrumu. OSB to neuzsūc. Tas padara plāksnes noturīgākas pret straujām temperatūras svārstībām. Pateicoties speciālu insekticīdu un antiseptisku līdzekļu iekļaušanai līmes sastāvā, OSB plāksnes nebojā kukaiņi un baktērijas. Tas ļauj šīs plāksnes izmantot ne tikai iekštelpās, bet arī ārpus tām.

Pateicoties šī būvmateriāla īpašībām, tas ir ļoti pieprasīts ne tikai būvniecībā, bet arī mēbeļu ražošanā. Plāksnēm ir pievilcīgs dabīgā koka izskats. Tās harmoniski iekļausies visdažādākajos interjera stilos, vienlaikus tās var krāsot, kā arī uzklāt noteiktu zīmējumu.

Materiāla galvenā priekšrocība - vieglums un apstrādes vienkāršība. No tā var izgriezt jebkuras formas sagatavi. Griešanu var veikt ar gan ar zāģi, gan ar finierzāģīti.

Lietas, kas jāņem vērā, strādājot ar šo materiālu

  1. Izvēli jāveic prasmīgi

Tirgū var iegādāties vienu no 4 plākšņu veidiem. Tās tiek iedalītas veidos atkarībā no to uzstādīšanas vietas. Šīm plāksnēm ir atšķirīgas īpašības:

  • mitruma izturības līmenis;
  • spēja izturēt mehānisko spriedzi;
  • spēja veikt ļoti precīzus griezumus.

Vienlaikus no visiem 4 veidiem zelta vidusceļš ir OSB 3. Šo plāksni var izmantot gan iekštelpās, gan ārā. Tai ir daudz mazākas izmaksas nekā 4. tipam.

Materiālam ir arī atšķirīgs biezums - no 9 līdz 25 mm, kas nosaka tā pielietošanas virzienu. Jumta seguma aprīkošanai un karkasa apšūšanai vislabāk piemērota būs plāksne, kuras biezums ir no 9 līdz 12,5 mm. Pārsegumu un apakšgrīdu ieklāšanai - no 15 līdz 19 cm.

  1. Apstrāde

Griešana un caurumu veidošana tiek veikta tikai ar asiem instrumentiem. Plāksnes griešanu var veikt gan ar manuālo, gan elektrisko instrumentu palīdzību. OSB griešanu jāveic fiksētā veidā. Griešanas instrumenta ātrumam jābūt vidējam.