Finieris un OSB - īpašības un īpatnības

Finieris un OSB - īpašības un īpatnības

26 March 2019


Ārkārtīgi bagātīgā kokmateriālu plātņu klāsta vidū OSB ir atšķiramas ar garākām ēveļskaidām. Taču tieši virsmas apakšā slēpjas visbūtiskākās atšķirības. Katrā sekojošajā plātnes kārtā skaidas tiek orientētas perpendikulāri iepriekšējās kārtas skaidu virzienam. Ekoloģiski tīri sintētiskie sveķi kalpo par līmi, pateicoties kam OSB plātnes atšķiras ar savu augsto izturīgumu un drošumu.

Kādas galvenās priekšrocības piemīt OSB plātnēm, ko piedāvā uzņēmums Ergoss:

  • OSB plātnei piemīt augsta mitrumizturība, un pat ja tā ilgāk par diennakti atradīsies ūdenī, tā saglabā visas savas īpašības.
  • Plātne tiek uzskatīta par drošu pamatu, kas stingri satur kokskrūves un naglas.
  • Vienpusēja gluda struktūra – tā ir materiāla augsta izturīguma ķīla. OSB neuzsūc mitrumu, nenoslāņojas, tai nav atzaru, plaisu un tukšums iekšpusē, kas mēdz būt parastā kokā.
  • OSB parametri atšķiras ar savu nemainīgumu.
  • Tā kā OSB plātne ir viegli apstrādājama, to pērk gan profesionāļi, gan šī materiāla lietošanas cienītāji. Šādas plāksnes var urbt, zāģēt, neizmantojot speciālus instrumentus, tās ir viegli krāsojamas ar parastajām krāsām un viegli salīmējamas.
  • OSB plātnes ir ekonomiskas, pateicoties to zemajai pašizmaksai, materiāla ilgajam kalpošanas mūžam. Tās neapdraud sēnīšu, baktēriju un dažādu insektu kaitīgā ietekme.
  • OSB plātņu ražošanā pielieto vienīgi nekaitīgas līmējošās vielas.

OSB plātnes iesaka izmantot segumiem, sienu apšūšanai, grīdu ierīkošanai u.c.

Finieris un tā īpatnības

Finieris tiek izgatavots, salīmējot kopā vairākas skaidu plāksnes. Tā kā šādas plāksnes tiek savietotas kopā perpendikulāri cita citai, tiek nodrošināts augsts materiāla izturīgums. Savukārt, līme visām savienotajām loksnēm nodrošina ugunsizturību, mitrumizturību un ilgu kalpošanas mūžu. Tā kā finieris tiek izgatavots no dažāda biezuma un izmēru loksnēm, ir viegli izvēlēties nepieciešamo formātu, kas būs maksimāli piemērots tieši jums. Finieris tiek izgatavots no dažādu koku šķirnēm:

  • Skuju koku. No skuju kokiem izgatavots finieris atšķiras ar savu nelielo svaru. Šādām plātnēm piemīt augsta izturība un pievilcīgs vizuālais izskats.
  • Bērza. Šāds finieris visbiežāk tiek izmantots sānu sienām un grīdu segumiem, labi iztur lielas slodzes.
  • Kombinētais. Šajā finierī ietvertas visas bērza un skuju koku plātnēm raksturīgās pielietojuma priekšrocības. Šāds materiāls ir ārkārtīgi izturīgs, viegls un estētisks.

Ar vienkāršu būvinstrumentu palīdzību finieris ir viegli apstrādājams. Šo materiālu ir viegli montēt, izmantojot naglas, kokskrūves, skrūves, līmi, skavas un bultskrūves. Finiera malas ir jāapstrādā ar akrila krāsu, jo griezuma vietā tā var uzsūkt mitrumu. Finieris tiek plaši izmantots mēbeļu ražošanā un būvniecībā.