Finieris: no parastā līdz mitrumizturīgam

Finieris: no parastā līdz mitrumizturīgam

22 December 2020


Finiera izgatavošanai izmanto lobīto finierlentu. Plāksnes izgatavošanai izmanto 3-5 slāņus, kas tiek salīmēti kopā. Materiāla pielietošanas joma ir diezgan plaša – no sienu un griestu apdares līdz mēbeļu ražošanai. Kvalitāte ir atkarīga nevis no sākotnējās finierlentas, bet gan no līmējošā sastāva, ar kuru tiek savienoti izejvielas slāņi.

Lai uzlabotu ekspluatācijas īpašības, mūsdienu ražotāji pielieto aktuālās ražošanas tehnoloģijas:

  1. Finierējums ar ēvelētu materiālu.
  2. Virsmas krāsošana.
  3. Laminēšana.
  4. Lakošana.

Visbiežāk ražošanā izmanto bērza vai skujkoku sugas. Tomēr vispopulārākie varianti – kombinētie. Parasti, šādas plāksnes pamats ir izgatavots no parasto šķirņu koksnes, bet apdarei izmanto dārgus materiālus. Šāda konstrukcija ir izturīga un ilgmūžīga, turklāt tai ir pieejama cena.

Latvijas finieris

Pateicoties dabas iespējām, Latvijā ir plaši attīstīta koksnes plākšņu ražošana. Tradicionāli – tā ir bērza finierlenta. Materiāla dažādība ir ļoti plaša:

  • Slīpēts bez zariem – tiek izmantots caurspīdīgai apdarei.
  • Slīpēts bez ieliktņiem – plānai apdarei. Var krāsot, pārklāt ar laku,beici.
  • Ar ieliktņiem un zariem – piemērots pārklāšanai ar laminātu un citiem blīviem apdares materiāliem.
  • Ar plaisām un zaru spraugām – piemērots necaurspīdīgai apdarei ar plēvi un laminātu.

Latvijas finieris tiek ražots atbilstoši Eiropas Savienībā deklarētajiem kvalitātes standartiem. Labākā augstā līmeņa demonstrācija – aktīvs produkcijas eksports uz Rietumeiropas un Austrumeiropas valstīm.

Mitrumizturīgs finieris

Tā ir vēl viena plaša preču grupa ar marķējumu FSF – fenolformaldehīda finieris.

Pateicoties īpašajai piesūcināšanai, materiālam ir raksturīgā lieliskā izturība pret mitrumu un temperatūras svārstībām. Turklāt, plāksnes ir nodilumizturīgas, universālas lietošanā. Visbiežāk tā ir laba bāze iekšējo sienu, fasāžu, grīdu un griestu apdarei.

Kvalitatīvas plāksnes ar piegādi uz visiem Latvijas reģioniem

Specializētā kompānija SIA Ergoss darbojas kokapstrādes jomā kopš 1997.gada. Materiāli-tehniskā bāze, kā arī speciālistu kompetence, ļauj kompānijai piegādāt tirgū labāko Latvijas finieri, kā arī citas plātnes – OSB, kokšķiedru plāksnes. Pasūtot sagataves ir iespējams uzreiz sagriezt tās un iegūt izstrādājumus atbilstoši Jūsu individuālajiem parametriem. Lai apspriestu nosacījumus un veiktu pasūtījumu, nekavējoties sazinieties ar kompānijas konsultantu.