Finiera piegāde: kā izvairīties no bojājumiem transportēšanas laikā?

Finiera piegāde: kā izvairīties no bojājumiem transportēšanas laikā?

25 April 2023


Saglabāt OSB plāksnēm nevainojamu izskatu un noderīgās īpašības transportēšanas laikā var tad, ja izmanto šim nolūkam piemērotu transporta veidu un ievēro pārvietošanas nosacījumus.

OSB plākšņu pārvadāšanai piemērots transports

Finiera transportēšanai optimālākais variants būs standarta kravas automašīna ar piekabi, maztonnāžas kravas automašīna, kuras kravas kaste ir pārklāta ar tentu, lai pasargātu to no nokrišņiem, Eiropas standarta furgonu, kas ļauj nodrošināt dažādu veidu izkraušanu (no sāniem, no aizmugures, no augšas).

Prasmīgi izvēlēts transporta līdzeklis ļauj novērst plākšņu plīsumus un bojājumus, ietaupīt naudu, nodrošināt kravas drošību neatkarīgi no tā, cik tālu no galamērķa atrodas izsūtīšanas punkts.

Kādi nosacījumi jāievēro, lai OSB plāksnes transportētu bez plīsumiem un bojājumiem?

Lai to izdarītu, ir jāievēro sekojoši noteikumi:

  • jānovērš mitruma iekļūšanu kravas kastē. Izolācijai var izmantot stiepjamu plēvi;
  • loksnes var novietot gan vertikālā, gan horizontālā stāvoklī;
  • horizontālā izvietojuma gadījumā OSB plāksnes jāuzstāda uz paletēm.

Tas ir optimālākais risinājums, taču Jūs varat iztikt arī bez tām. Lejasdaļai jābūt tīrai. Pakas ar loksnēm tiek stingri piestiprinātas pie kravas kastes, izmantojot īpašas lentes.

Transportējot plāksnes uz paletēm, arī nepieciešams stiprinājums - loksnes jānostiprina pie paletes un pie kravas kastes.

  • nav pieļaujama smagu, ar asiem stūriem, cietu priekšmetu iekraušana;
  • vertikālais izvietojums paredz statņu izvietošanu, kas paredzētas lokšņu paku blīvēšanai un vienmērīgai sadalei pa kravas kasti. Ja nav īpašu statņu, kas paredzēti salikto kravu pārvadāšanai, tad var izmantot kastes ar citām vērtībām;
  • mitrās loksnes pirms transportēšanas jāizžāvē.

Automātiskā iekraušana ir izslēgta, iekrāvēju izmantošana nav pieļaujama. Optimālākais variants - celtnis. Āķi un stropes iekraušanas laikā nedrīkst būt tiešā saskarē ar loksnēm.

Svarīgi ievērot ugunsdrošību. Kopā ar loksnēm nav atļauts pārvadāt degošas un viegli uzliesmojošas preču vienības.

Šo diezgan vienkāršo noteikumu ievērošana ļaus izslēgt vai samazināt iespējamos preces bojājumus transportēšanas laikā, kā arī saglabāt tās īpašības.

Tagad Jūs zināsiet, kā transportēt finieri, lai to nesabojātu.