Celtniecībā dažādu konstrukciju veidošanai viens no visbiežāk lietotajiem materiāliem ir orientēto kokskaidu plāksnes jeb OSB

Tās lieto kā slodzi nesošus, stiprinošus celtniecības elementus, piemēram, sienu, grīdu un jumtu būvniecībai. Pastāv uzskats, ka šīs plāksnes der tikai melnajam segumam, pēc tam pārklājot ar kādu apdares materiālu. Taču plāksnes iespējams krāsot, veidojot interesantus dizaina risinājumus.

OSB/3 – slodzi izturošas mitrumā. Universāls materiāls, ko var izmantot gan iekšdarbiem, gan āra darbos. Ar šīm plāksnēm apšuj fasādes, veido starpstāvu pārsegumus, ierīko melnās grīdas, reizēm lieto arī kā vienlaidu klājumu zem atsevišķu veidu jumta segumiem;

Tomēr jāņem vērā, ka arī OSB ar paaugstinātu mitrumizturību (OSB/3; OSB/4) nav ūdensizturīgas. Termins “mitrumizturīgs” attiecināms uz līmi, kas nezaudē savas īpašības mitruma ietekmē. Tāpēc jānovērš visu veidu OSB tieša saslapināšana.

Plāksnes var būt ar gludām vai spundētām malām. Stiprinot plāksnes ar gludām malām, starp tām atstāj 3–5 milimetrus lielas atstarpes – ekspluatācijas laikā plāksnes nedaudz maina savas dimensijas, piemēram, mainoties mitruma apstākļiem un gaisa temperatūrai. Plāksnes šajā gadījumā pieskrūvē ar kokskrūvēm (solis 350–400 mm).

Spundētās plāksnes ir izdevīgākas, ja paredzēts izmantot kā galīgo pārklājumu, ko, piemēram, krāso. Savienojuma šuves starp tām būs akurātas un praktiski neredzamas. Arī skrūvju vajadzēs mazāk. Spundētās plāksnes var izmantot arī peldošo klājumu ierīkošanai, piemēram, virs betona.

Mūsu veikali
 • Rīga

  Ganību dambis 25a
  Tālr.: 67382564, fakss: 67392248
  Mob.tālr.: 29559346, 29180988
  E-pasts: ergoss@inbox.lv


 • Jēkabpils

  Rīgas iela 224b
  Tālr. / fakss: 65221213
  Mob.tālr.: 29715695
  E-pasts: ergoss@inbox.lv